Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Ecigarety Havířov
Dlouhá třída 1a/ OC ELÁN
73601 Havířov-Město
tel: +420 733 212 626
napište nám

Máte dotaz? Volejte 733 212 626

 

(Po-Pá 9:00-19:00, So 9:00-14:00)


Jak vybírat elektronickou cigaretu

Elektronická cigareta

přístroj, který je vhodnou alternativou klasické cigarety. Uvnitř elektronické cigarety se utváří pára podobná kouři klasické cigarety, tato však neobsahuje škodliviny, které vznikají spalováním u klasických cigaret. 

Cigareta má čtyři hlavní části- baterie, žhavící část, náplň, nabíječku a ostatní příslušenství.
 
Výběr baterie 
 
elektronickou cigaretu pohání baterie o určité výdrži. Samostatnou výdrž ovlivňuje především provozní výkon- čím nižší odpor spirály, tím více energie jeden potah spotřebuje. Kapacitu baterie volte podle počtu klasických cigaret, které za den vykouříte.
 
- méně než 5 cigaret denně- kapacita alespoň 650 mAh,
- 5-10 cigaret denně- kapacite 1100 až 1500 mAh
-10-20 cigaret denně- kapacita okolo 2 000 mAh.
-více než 20 cigaret denně- kapacite 3 000 mAh a více (tzn. MOD a GRIP)
 
Vybíráme náplň
 
V naší nabídce naleznete celou řadu příchutí. Klasické, tabákové příchutě, ovocné či sladké e-liquidy. Pokud patříte k silným kuřákům, zvolte náplň s vyšším obsahem nikotinu (např.: 18 mg/ml )
Pokud začínáte s vapováním, vystačíte si s e-liquidy s nižším obsahem nikotinu, popřípadě bez jeho přítomnosti.
 
Výběr náplně se neřídí jen podle chuti, ale také podle modelu elektronické cigarety, skrz kterou budete e-liquid konzumovat. Čím výkonější e-cigaretu máte, tím méně koncentrovanou náplň potřebujete.
 
Důležitá je i skladba báze, tedy roztoku, ve kterém jsou nikotin a aroma rozpuštěné. Báze se skládá ze dvou složek: propylenglykolu (PG) a rostliného glycerinu (VG). Zatímco PG umocňuje a zvýrazňuje příchuť, VG je především zdrojem hustého dýmu. Proto se poměr těchto složek řídí především výkonem e-cigarety. Čím výkonější přístroj máte, tím vyšší by mělo být v bázi zastoupení VG (až v průměru 80% VG ku 20% PG), jedině tak dosáhnete hustého dýmu. Elektronické cigarety do výkonu 50 W si vystačí asi s 50% podílem VG.
 
Nezapomínejte také vybírat elektronickou cigaretu podle vzhledu, jelikož Vás bude provázet každý den. 
 
V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte. Můžete nás navštívit také na naší prodejně, která se nachází v OC Elan v Havířově, kde na Vás čeká příjemná obsluha, která Vám se vším poradí.