Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Ecigarety Havířov
Dlouhá třída 1a/ OC ELÁN
73601 Havířov-Město
tel: +420 733 212 626
napište nám

Máte dotaz? Volejte 733 212 626

 

(Po-Pá 9:00-19:00, So 9:00-14:00)


JAK VYBÍRAT E-CIGARETU
JAK VYBÍRAT ELEKTRONICKOU CIGARETU

 

Elektronická cigareta

přístroj, který je vhodnou alternativou klasické cigarety. Uvnitř elektronické cigarety se utváří pára podobná kouři klasické cigarety, tato však neobsahuje škodliviny, které vznikají spalováním u klasických cigaret. 

Cigareta má čtyři hlavní části- baterie, žhavící část, náplň, nabíječku a ostatní příslušenství.
 
Výběr baterie 
 
elektronickou cigaretu pohání baterie o určité výdrži. Samostatnou výdrž ovlivňuje především provozní výkon- čím nižší odpor spirály, tím více energie jeden potah spotřebuje. Kapacitu baterie volte podle počtu klasických cigaret, které za den vykouříte.
 
- méně než 5 cigaret denně- kapacita alespoň 650 mAh,
- 5-10 cigaret denně- kapacite 1100 až 1500 mAh
-10-20 cigaret denně- kapacita okolo 2 000 mAh.
-více než 20 cigaret denně- kapacite 3 000 mAh a více (tzn. MOD a GRIP)
 
Vybíráme náplň
 
V naší nabídce naleznete celou řadu příchutí. Klasické, tabákové příchutě, ovocné či sladké e-liquidy. Pokud patříte k silným kuřákům, zvolte náplň s vyšším obsahem nikotinu (např.: 18 mg/ml )
Pokud začínáte s vapováním, vystačíte si s e-liquidy s nižším obsahem nikotinu, popřípadě bez jeho přítomnosti.
 
Výběr náplně se neřídí jen podle chuti, ale také podle modelu elektronické cigarety, skrz kterou budete e-liquid konzumovat. Čím výkonější e-cigaretu máte, tím méně koncentrovanou náplň potřebujete.
 
Důležitá je i skladba báze, tedy roztoku, ve kterém jsou nikotin a aroma rozpuštěné. Báze se skládá ze dvou složek: propylenglykolu (PG) a rostliného glycerinu (VG). Zatímco PG umocňuje a zvýrazňuje příchuť, VG je především zdrojem hustého dýmu. Proto se poměr těchto složek řídí především výkonem e-cigarety. Čím výkonější přístroj máte, tím vyšší by mělo být v bázi zastoupení VG (až v průměru 80% VG ku 20% PG), jedině tak dosáhnete hustého dýmu. Elektronické cigarety do výkonu 50 W si vystačí asi s 50% podílem VG.
 
Nezapomínejte také vybírat elektronickou cigaretu podle vzhledu, jelikož Vás bude provázet každý den. 
 
V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte. Můžete nás navštívit také na naší prodejně, která se nachází v OC Elan v Havířově, kde na Vás čeká příjemná obsluha, která Vám se vším poradí.